digital-flat-image-midbody36
Veri Odaklı Pazarlama

Veri Odaklı Pazarlama

Veriye dayalı pazarlama, optimum ve hedefli medya satın alma ve yaratıcı mesajlaşma için müşteri bilgilerini kullanma stratejisidir. Dijital reklamcılıkta her meydana gelen en dönüştürücü değişikliklerden biridir. Pazarlama verilerinin artan kalitesi ve niceliğini, yaratıcı üretim ve otomasyon teknolojilerindeki patlayıcı büyüme izledi. Bu gelişen pazarlama teknoloji ve reklam teknoloji sektörleri artık pazarlama deneyiminin her yönünün kişiselleştirilmesini sağlıyor. Veriye dayalı karar verme, kim, ne zaman, nerede, hangi mesaj gibi soruların yanıtlarını almak ve bu yanıtları eyleme dönüştürülebilir hale getirmektir. Verilerin genellikle otomatik veya yarı otomatik bir şekilde kullanılması ve etkinleştirilmesi, önemli ölçüde daha optimize edilmiş bir medya ve yaratıcı strateji sağlar. Önce insan olan bu pazarlama stratejisi daha kişiselleştirilmiştir. Ayrıca, pazarlamacılar için önemli yatırım getirileri sağlamaktan da sorumlu olmuştur.
Veri Odaklı Pazarlama

Veriye Dayalı Pazarlamanın Faydaları

Veriye dayalı pazarlamanın ve özellikle veriye dayalı reklamcılığın faydaları önemlidir. Daha verimli medya satın alımı. Veriye dayalı pazarlama, muhtemelen programatik satın alma sektöründe en gelişmiş olanıdır. Reklam ajansları ve pazarlamacılar, algoritmalardan ve makine öğreniminden yararlanarak, medya planlama ve satın almadaki birçok varsayımı ortadan kaldırıyor. Doğru tüketicileri hedeflemek. Reklam harcamaları ve pazarlama mesajları, yalnızca pazarlama kampanyası için uygun hedeflere gösterilecek şekilde optimize edilir. İlgili mesajlarla kitlelere mesajlaşma. Tüm pazarlama mesajlarına uyan jenerik, tek beden çağı sona erdi. Bazı markalar için bu büyük fikirlere hala yer var, ancak çoğu şirket için pazarlama mesajlarının tüketicilerle yeterince alakalı olması için daha ayrıntılı olması gerekiyor. Birlikte ortaya çıkan tüm bu faydalar, pazarlamacılar için önemli yatırım getirileri sağlar.
digital-flat-image-midbody33
digital-flat-image-midbody35
Veriye Dayalı Pazarlama

Veri Odaklı Pazarlamanın Geleceği

Modern veriye dayalı pazarlama, müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) yazılımının icadıyla başladı. CRM'ler, pazarlamacıların hangi bireysel müşterilerin isim ve iletişim bilgilerini dahil ettiğini izlemelerine olanak tanır. CRM'ler doğrudan postalamaya ve dolayısıyla doğrudan pazarlama kampanyalarına olanak tanır. Pazarlamacının segmentin uygun olduğunu düşünüp düşünmediğine ve müşterinin neye önem verdiğine bağlı olarak müşteri grupları farklı türde mesajlar alabilir. CRM, Salesforce’un onu buluta taşıma yeniliğiyle dijital pazarlamada yeni bir önem kazandı. Bu da satış ve pazarlama otomasyonu çağını başlattı. Dijital veri odaklı pazarlama, CRM'nin yeni bir kategori olan pazarlama otomasyonu yazılımını doğurmasıyla ortaya çıktı. Bu alandaki örnek liderler, Marketo ve Eloqua gibi pazarlama otomasyonu şirketlerini içerir. Web sitesinde ve e-postada müşteri etkileşimi takibi üzerine inşa edilen bireysel pazarlama profilleri oluşturmaya öncülük ettiler. Müşterilerin bu profili, belirli tetikleyicilere ve etkinliklere dayalı otomatik e-posta göndermenin yanı sıra potansiyel müşterilerin segmentlere göre puanlanmasını da sağladı. Böylece pazarlama otomasyonu çağı başladı. Veri Odaklı Pazarlama için bize ulaşın.

Bize Ulaşın

Size Destek Olmak İçin Buradayız

Verimaker Digital Growth olarak size en iyi hizmeti sunmak için hazırız. İşlerinizi bizimle büyütün ve dijital dünyada başarılı olmak için deneyimlerimizden faydalanın.

Bize ulaşın: [email protected]

brandimage
brandimage1
brandimage2
brandimage4
brandimage3
Kurucu Ekibimiz

Kurucu ve Yönetici Growth Manager'larımızla Tanışın

demo-attachment-46-Group-746

Özge E.

UI / UX Designer

demo-attachment-48-Group-747

Soner G.

Growth Marketing Manager

demo-attachment-593-Group-748

Faruk Ç.

Data Scientist