digital-flat-image-midbody6
SEO / İçerik Pazarlaması

SEO / Arama Motoru Optimizasyonu

SEO Arama Motoru Optimizasyonu kavramı, web sitenizi arama motoru sonuç sayfalarında daha üst sıralarda yer alacak şekilde optimize etme ve böylece web sitenizin aldığı organik (veya ücretsiz) trafik miktarını artırma işlemidir. SEO’dan yararlanan kanallar arasında web siteleri, bloglar ve infografikler bulunur. Web sitenize nitelikli trafik oluşturmak için SEO’ya yaklaşmanın birkaç yolu vardır. Bunlar şunları içerir: Sayfa içi SEO: Bu SEO türü, bir web sitesine bakarken “sayfada” bulunan tüm içeriğe odaklanır. Arama hacmi ve amacı (veya anlamı) için anahtar kelimeleri araştırarak, okuyucular için soruları yanıtlayabilir ve bu soruların ürettiği arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) daha üst sıralarda yer alabilirsiniz.
SEO / İçerik Pazarlaması

SEO / SEM Teknik

Sayfa dışı SEO: Bu SEO türü, web sitenizi optimize etmeye çalışırken “sayfa dışında” gerçekleşen tüm faaliyetlere odaklanır. “Kendi web sitemde olmayan hangi etkinlik sıralamamı etkileyebilir?” Sorabilirsiniz. Cevap, geri bağlantılar olarak da bilinen gelen bağlantılardır. Size bağlanan yayıncıların sayısı ve bu yayıncıların göreceli “otoritesi”, önem verdiğiniz anahtar kelimeler için sıralamanızı etkiler. Diğer yayıncılarla ağ kurarak, bu web sitelerinde konuk gönderileri yazarak (ve web sitenize geri bağlantı oluşturarak) ve dış ilgi uyandırarak, web sitenizi tüm doğru SERP’lerde yukarı taşımak için ihtiyaç duyduğunuz geri bağlantıları kazanabilirsiniz. Teknik SEO: Bu SEO türü, web sitenizin arka ucuna ve sayfalarınızın nasıl kodlandığına odaklanır. Görüntü sıkıştırma, yapılandırılmış veriler ve CSS dosya optimizasyonu, web sitenizin yükleme hızını artırabilen teknik SEO’nun tüm biçimleridir – Google gibi arama motorlarının gözünde önemli bir sıralama faktörüdür.

digital-flat-image-midbody9
digital-flat-image-midbody14
SEO / İçerik Pazarlaması

İçerik Pazarlaması

Bu terim, marka bilinirliği, trafik artışı, müşteri adayı oluşturma ve müşteriler oluşturmak amacıyla içerik varlıklarının oluşturulması ve tanıtılmasını ifade eder. İçerik pazarlama stratejinizde rol oynayabilecek kanallar şunları içerir: Blog gönderileri: Bir şirket bloğunda makaleler yazmak ve yayınlamak, sektördeki uzmanlığınızı göstermenize ve işletmeniz için organik arama trafiği oluşturmanıza yardımcı olur. Bu sonuçta size web sitesi ziyaretçilerini satış ekibiniz için potansiyel müşterilere dönüştürmek için daha fazla fırsat sunar. E-kitaplar ve teknik incelemeler: E-kitaplar, teknik incelemeler ve benzeri uzun biçimli içerik, web sitesi ziyaretçilerini daha fazla eğitmeye yardımcı olur. Ayrıca, okuyucunun iletişim bilgileri için içerik alışverişinde bulunmanıza, şirketiniz için potansiyel müşteriler oluşturmanıza ve insanları alıcının yolculuğuna taşımanıza olanak tanır. İnfografikler: Bazen okuyucular söylemenizi değil göstermenizi isterler. İnfografikler, web sitesi ziyaretçilerinin öğrenmelerine yardımcı olmak istediğiniz bir kavramı görselleştirmelerine yardımcı olan bir görsel içerik biçimidir. İşletmenize içerik pazarlamasını öğrenmek ve uygulamak ister misiniz? Verimaker’in ücretsiz içerik pazarlama eğitimi kaynak sayfasına göz atın.

Bize Ulaşın

Size Destek Olmak İçin Buradayız

Verimaker Digital Growth olarak size en iyi hizmeti sunmak için hazırız. İşlerinizi bizimle büyütün ve dijital dünyada başarılı olmak için deneyimlerimizden faydalanın.

Bize ulaşın: [email protected]

brandimage
brandimage1
brandimage2
brandimage4
brandimage3
Kurucu Ekibimiz

Kurucu ve Yönetici Growth Manager'larımızla Tanışın

demo-attachment-46-Group-746

Özge E.

UI / UX Designer

demo-attachment-48-Group-747

Soner G.

Growth Marketing Manager

demo-attachment-593-Group-748

Faruk Ç.

Data Scientist