Dijital İş Geliştirme

Dijital İş Geliştirme

Geleneksel satış süreci, satış temsilcisinin bir olası müşteriyle bağlantı kurduğu ve bu olası müşteriyi, umarım bir müşteri haline gelmesiyle sonuçlanan bir keşif ve eğitim süreciyle yönlendirdiği bir süreçtir. Şirketinizde hala böyle oluyorsa, hala eskisi kadar etkili çalışıp çalışmadığını düşünmek isteyebilirsiniz. Bugün potansiyel müşterileriniz sensiz alışveriş yapıyor. Neye ihtiyaç duyduklarını ve onu nasıl bulacaklarını bilen kendi kendine eğitimcilerdir. Ürünleriniz, rakiplerinizin ürünleri ve işe yönelik tutumunuz hakkında kendi kendilerini eğitirler. Her şeyin ve her şeyin saniyeler içinde çevrimiçi olarak keşfedilebildiği bir dijital çağda yaşıyoruz. Sonuç olarak, insanların artık satılmasına gerek kalmaz, nişanlanmaları gerekir ve sonra sizden satın alabilirler. Son zamanlarda yapılan bazı araştırmalar, B2B şirketleri için alıcının satıcıyı bulma zamanının yüzde 80'ini ve B2C şirketlerinden çok daha yüksek olduğunu gösteriyor.
digital-flat-image-midbody64
digital-flat-image-midbody63
Dijital İş Geliştirme

Dijital Strateji Oluşturma

Dijital pazarlama stratejisi, çeşitli hedeflere ulaşmak için çevrimiçi pazarlama kanallarını kullanan bir dizi eylemi tanımlar. Kanallar sahip olunan, ödenen ve kazanılan medyayı içerebilir. Dijital pazarlama eylem planı, çevrimiçi pazarlama stratejinizi başarıyla oluşturmanıza ve başlatmanıza olanak tanır. dijital pazarlama stratejisi Yine de hiçbir İnternet pazarlama stratejisi birbirine benzemez. İşletmenizin ihtiyaçlarınıza uyan ve bir dizi yaklaşım içeren benzersiz bir stratejisi olacaktır. Sağlam bir çevrimiçi pazarlama stratejisi, aşağıdaki hedef türlerini ayrıntılarıyla açıklar: Kısa vadeli, Orta vadeli, Uzun vadeli gibi. Birden çok hedef türü belirlemek, işletmeniz için daha iyi bir plan geliştirmenize olanak tanır. Örneğin, uzun vadeli hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak kısa ve orta vadeli hedefler oluşturabilirsiniz. Tüm dijital stratejilerinizi oluşturuyoruz.
Dijital İş Geliştirme

Dijital Pazarlama Stratejisi Nasıl Çalışır

İşletmenizin hedeflerine dayalı olarak sizin için özel bir dijital pazarlama planı oluşturduk. Ardından planı aylık olarak uygularız. Plan, üç kritik bölüme ayrılıyor: Daha Fazla Beklenti Çekin - İçerik pazarlaması (blog oluşturma), e-posta pazarlaması, arama motoru optimizasyonu (SEO), tıklama başına ödeme pazarlaması (PPC) ve sosyal medya aracılığıyla daha fazla web sitesi trafiği kazanın. Daha Fazla Müşteri Adayı Dönüştürün - Web sitenizde daha fazla trafiğe sahip olduğunuzda, anonim bir web sitesi ziyaretçisinden gelen trafiği tanımlanabilir bir müşteri adasına dönüştürmeniz gerekir. Bunu karşı konulamaz indirilebilir içerik teklifleri (e-kitaplar ve web seminerleri gibi) aracılığıyla yapıyoruz, e-posta yoluyla liderlik eğitimi, A / B testi ve çekici videolar aracılığıyla yapıyoruz. Daha Fazla Satış Kapat - Potansiyel müşteriler kapanmazlarsa işe yaramazlar. Satış ekibinizi, gönderdiğimiz potansiyel müşterileri daha fazla kapatmalarına yardımcı olmak için yeni araçlar ve verilerle güçlendiriyoruz. Burada güçlü bir temel devreye giriyor. Bunu yapmak için sadece içerik oluşturmuyoruz veya ücretli bir reklam yayınlamıyoruz. Bunun yerine, hedef kitlenizin zorluklarını ve sıkıntılı noktalarını anlamaya, anahtar kelime fırsatlarını belirlemeye ve işletmenizi en iyi çözüm olarak konumlandıran özel içerik oluşturmaya çalışıyoruz. İçeriği çok erken bırakan şirketleri sık sık duyuyoruz. Ancak stratejik olarak oluşturulmuşsa, bu içerik işletmeniz için her zaman biraz daha fazla çalışabilir. Vital olarak, ister video, ister blog veya e-Kitap olsun, içeriğinizi sürekli olarak optimize ediyoruz. Endüstri düşünce liderleriyle bağlantılar kuruyoruz. Ardından, başarılı olduğundan emin olmak için bu içeriği sık sık izleyin ve ölçün. Trafiği, dönüşümleri analiz ediyoruz. Dönüşüm olmadan trafik varsa, bu konuda ne yapabiliriz? Sayfadaki harekete geçirme ifadesini ayarlayalım. Sonra tekrar ölçeceğiz. Bu yaklaşımla, her içerik parçası bir varlık haline gelir. Ve sonunda markanız tercih edilen çözüm haline gelir.
digital-flat-image-midbody62

Bize Ulaşın

Size Destek Olmak İçin Buradayız

Verimaker Digital Growth olarak size en iyi hizmeti sunmak için hazırız. İşlerinizi bizimle büyütün ve dijital dünyada başarılı olmak için deneyimlerimizden faydalanın.

Bize ulaşın: [email protected]

brandimage
brandimage1
brandimage2
brandimage4
brandimage3
Kurucu Ekibimiz

Kurucu ve Yönetici Growth Manager'larımızla Tanışın

demo-attachment-46-Group-746

Özge E.

UI / UX Designer

demo-attachment-48-Group-747

Soner G.

Growth Marketing Manager

demo-attachment-593-Group-748

Faruk Ç.

Data Scientist