Dijital Dönüşüm

Dijital Dönüşüm Nedir?

Dijital dönüşüm, değişen iş ve pazar gereksinimlerini karşılamak için yeni iş süreçleri, kültür ve müşteri deneyimlerini oluşturmak veya değiştirmek için dijital teknolojileri kullanma sürecidir. Dijital çağda işin bu yeniden tasavvuru, dijital dönüşümdür. Satış, pazarlama ve müşteri hizmetleri gibi geleneksel rollerin ötesine geçer. Bunun yerine, dijital dönüşüm müşteriler hakkında nasıl düşündüğünüz ve müşterilerle nasıl etkileşim kurduğunuzla başlar ve biter. Kağıttan elektronik tablolara, işimizi yönetmek için akıllı uygulamalara geçerken, dijital teknolojiyle işimizi nasıl yaptığımızı - müşterilerimizle nasıl etkileşim kurduğumuzu - yeniden hayal etme şansına sahibiz. Yeni başlayan küçük işletmeler için, iş süreçlerinizi kurmanıza ve daha sonra dönüştürmenize gerek yoktur. Kuruluşunuzu başından itibaren geleceğe hazırlayabilirsiniz. Yapışkanlar ve el yazısıyla yazılmış defterler üzerine 21. yüzyıl işi inşa etmek sürdürülebilir değil. Dijital olarak düşünme, planlama ve inşa etme sizi çevik, esnek ve büyümeye hazır hale getirir. Dijital dönüşüme başlarken, birçok şirket gerçekten doğru şeyleri yapıp yapmadıklarını sormak için bir adım geri atıyor. Destek almak için bize ulaşın.
digital-flat-image-midbody18
digital-flat-image-midbody17
Dijital Dönüşüm

Dijitalleşme Kavramı

Dijitalleşme, çalışma şeklinizi basitleştirmek için dijital verileri kullanıyor. Yerleşik çalışma yöntemlerini daha basit ve daha verimli hale getirmek için dijitalleştirilmiş bilgiyi kullanma sürecine dijitalleşme denir. Bu tanımda yer alan kelimeye dikkat edin: Dijitalleşme, iş yapma şeklinizi değiştirmek veya yeni iş türleri yaratmakla ilgili değildir. Devam etmeye devam etmekle ilgili, ancak verilerinize anında erişilebildiği ve tozlu bir arşivdeki bir dosya dolabına sıkışmadığı için artık daha hızlı ve daha iyi. Perakende, saha operasyonları veya bir çağrı merkezi olsun, müşteri hizmetlerini düşünün. Dijitalleşme, müşteri kayıtlarını bilgisayar aracılığıyla kolay ve hızlı bir şekilde geri alınabilir hale getirerek hizmeti sonsuza dek değiştirdi. Müşteri hizmetlerinin temel metodolojisi değişmedi, ancak bir sorgulama yapma, ilgili verileri arama ve bir çözüm sunma süreci, kağıt defterleri ararken yerini bilgisayar ekranına veya mobil cihaza birkaç tuşa basarak çok daha verimli hale getirdi. cihaz. Dijital teknoloji geliştikçe, insanlar sadece eski şeyleri daha hızlı yapmak için değil, iş teknolojisini yeni şekillerde kullanmak için fikirler üretmeye başladı. Bu, dijital dönüşüm fikrinin şekillenmeye başladığı zamandır. Yeni teknolojilerle, yeni şeyler - ve bunları yapmanın yeni yolları - birdenbire mümkün hale geldi.
Dijital Dönüşüm

Dijitalleşme Müşteriye Değer Katıyor

Dijital dönüşüm, iş yapma şeklini değiştiriyor ve bazı durumlarda tamamen yeni iş sınıfları yaratıyor. Dijital dönüşüm ile şirketler bir adım geri çekiliyor ve hem çevrimiçi hem de yüz yüze iç sistemlerden müşteri etkileşimlerine kadar yaptıkları her şeyi yeniden gözden geçiriyorlar. "Süreçlerimizi daha iyi karar vermeyi, oyunun kurallarını değiştiren verimlilikleri veya daha fazla kişiselleştirme ile daha iyi bir müşteri deneyimini sağlayacak şekilde değiştirebilir miyiz?" Gibi büyük sorular soruyorlar. Artık dijital çağa sıkı sıkıya bağlıyız ve her türden işletme, teknolojiden yararlanmanın akıllı, etkili ve yıkıcı yollarını yaratıyor. Netflix harika bir örnek. Bir postayla sipariş hizmeti olarak başladı ve gerçek mekanda video kiralama işini alt üst etti. Ardından dijital yenilikler, geniş ölçekli video akışını mümkün kıldı. Bugün Netflix, ultra rekabetçi fiyatlarla büyüyen bir isteğe bağlı içerik kütüphanesi sunarak geleneksel yayın ve kablolu televizyon ağlarını ve prodüksiyon stüdyolarını tek seferde ele alıyor. Dijitalleştirme, Netflix'e yalnızca video içeriğini doğrudan müşterilere yayınlamakla kalmayıp, aynı zamanda izleme alışkanlıkları ve tercihleri ​​hakkında benzeri görülmemiş bir içgörü elde etme yeteneği de verdi. Bu verileri, kullanıcı deneyiminin tasarımından kurum içi stüdyolarda ilk kez gösterilen şovların ve filmlerin geliştirilmesine kadar her şeyi bilgilendirmek için kullanır. İşte dijital dönüşüm budur: Bir işletmenin nasıl çalıştığını bildirmek için mevcut teknolojilerden yararlanmak. Detaylı bilgi için bize ulaşın.
digital-flat-image-midbody23

Bize Ulaşın

Size Destek Olmak İçin Buradayız

Verimaker Digital Growth olarak size en iyi hizmeti sunmak için hazırız. İşlerinizi bizimle büyütün ve dijital dünyada başarılı olmak için deneyimlerimizden faydalanın.

Bize ulaşın: [email protected]

brandimage
brandimage1
brandimage2
brandimage4
brandimage3
Kurucu Ekibimiz

Kurucu ve Yönetici Growth Manager'larımızla Tanışın

demo-attachment-46-Group-746

Özge E.

UI / UX Designer

demo-attachment-48-Group-747

Soner G.

Growth Marketing Manager

demo-attachment-593-Group-748

Faruk Ç.

Data Scientist