Harley – Davidson elektrikli bisiklet işine giriyor

Harley – Davidson motor dünyasın efsane markası ve yıllardır özgürlüğü ifade eden çizgisini hiç bozmuyor. Harley – Davidson’un yaptığı motorlar, dünyanın en güzel ve en pahalı motorları arasında. Ayrıca, markanın ciddi bir fan kitlesi var ve bir araya gelip; her yıl kutlama yapıyorlar. Harley – Davidson ciddi bir atılım yaparak elektrikli bisiklet işine girdi. Şirket, ilk elektrikli bisikletlerini hızlı bir şekilde üretip 2021 yılında satışa çıkarmayı planlıyor.

Şirketin ürün üretim merkezi Serial 1 Cycle Company olarak isimlendirildi ve yeni bisikletin ismi Serial Number One olarak üretilecek. Harley – Davidson’un ilk ürettiği motor ismi olan Serial Number One; bu ünvanı elektrikli bisiklette yaşatacak. Harley – Davidson, elektrikli bisiklet üretmek için ciddi bir yatırım yaptı ve bu yatırımın karşılığını da fazlasıyla alacak; çünkü Harley – Davidson çok güçlü bir marka algısına sahip ve hazır bir müşteri kitlesi de mevcut.

COVID-19 başladığından beri elektrikli bisiklet pazarı çok gelişti ve 2019 yılında pazar payı 15 Milyar dolara ulaştı. Pedal desteğiyle üretilecek ve içinde bulunduğumuz pandemi çağında satışa sunulacak bisiklet; eBicycle business dünyasında ciddi bir yer alacak. Harley – Davidson, bisikletlerin satışa sunulması ardından her yıl %6 büyümeyi hedefliyor ve 2020 – 2025 yıllları arasında bu büyüme oranını artırmayı planlıyor. Şirket, elektrikli bisiklet pazarında iyi bir pazar payı almayı hedefliyor.

Şirket, yeni bisikletin diğer tüm özelliklerini paylaşmadı; fakat resimlerin paylaşarak ilk duyuruyu yaptı. Harley – Davidson elektrikli business yani elektrikli iş dünyası ya da pazarını çok önemsiyor ve gelecekte tüm araçların elektrikli olacağına inanıyor. Eskiden büyük motorlu ve çok fazla yakıt harcayan amerikan otomobillerinin yerini daha az yakan otomobiller ve daha sonra da elektrikli araçlar almaya başladı. Bu trendden yola çıkarak, motorların da tamamen elektrikli olacağını düşünmek mümkün.

Harley – Davidson içinde bulunduğumuz günlerde biraz zor zamanlar yaşıyor. Şirketin hedef kitlesi yaşlandığı için motor satışları da düşmüş durumda ve Milwaukee’de konumlu olan şirket; Temmuz ayında 700 kişiyi işten çıkardı ve küçülmeye gittiğini duyurdu. The Rewire ismiyle yeni bir hareket başlatan şirket CEO’su Jochen Zeits, yeni yapılanma sonrası şirketin gelirlerinin arttığına işaret etti. Şirket, Livewire ismiyle elektrikli bir motor da üretti ve bu motoru da piyasaya sürmeyi planlıyor.

Harley – Davidson yaptığı bu hamlelerle mobility konusunda önemli bir rol oynuyor ve hem elektrikli motor; hem de elektrikli bisikletler konusunda önemli adımlar atıyor. Şirket, gelecekte var olacak pazarın önemli olduğunun farkında ve pazar payını kaybetmemek için yeni stratejiler geliştirerek; yeni ürünlerini pazara sunmak için hazırlanıyor. Şirketin marka direktörü Aaron Frank, markanın özgürlük ve maceracılık ruhunu ortaya çıkardığını vurguladı.

VERIMAKER DIGITAL MOMENT
Verimaker Dijital & Teknoloji Blog, Girişim, İnternet, Pazarlama, Dijital Pazarlama, Teknoloji Haberleri, Dijital Pazarlama Ajansı, Sosyal Medya, Dijital Rapor, Yatırım, İş Dünyası, Yaşam, Video İnceleme

Sizin İçin Seçtiğimiz Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Benzer Yazılar

Advertisment

Güncel Yazılar

Harley – Davidson elektrikli bisiklet işine giriyor

Harley - Davidson motor dünyasın efsane markası ve yıllardır özgürlüğü ifade eden çizgisini hiç bozmuyor. Harley - Davidson'un yaptığı motorlar, dünyanın en...

Sony PlayStation 5 Ön Satışa Çıktı: Özellikler ve Tüm Detaylar

Sony PlayStation 5 geçtiğimiz yıl ilk olarak Sony tarafından duyurulmuştu ve şirket 2020 ya da 2021 yılında yeni oyun konsolunu satışa çıkaracağını...

Lambda School $74 milyon dolar yatırım alarak iş bulduğun zaman öde online eğitim modeline geçti

Lambda School $74 milyon dolar yatırım alarak iş bulduğun zaman öde online eğitim modeline geçti. Korona pandemisi ortaya çıkınca insanlar evde kalmayı...

En güncel yazıları ilk siz okumak istemez misiniz?

Sizi, en güncel yazılar hakkında bilgilendirmekten keyif alacağız. E-Mail adresinizi paylaşarak, yazılar yayınlandığında, ilk siz haber alacaksınız!

Close Bitnami banner
Bitnami