Lambda School $74 milyon dolar yatırım alarak iş bulduğun zaman öde online eğitim modeline geçti

Lambda School $74 milyon dolar yatırım alarak iş bulduğun zaman öde online eğitim modeline geçti. Korona pandemisi ortaya çıkınca insanlar evde kalmayı tercih etti ve mümkün oldukça başkalarıyla iletişimde olmaktan uzak durmaya başladı. Bu durum, eğitim sektörünü de etkiledi ve üniversiteler online eğitime geçti. Teknolojinin gelişmesi ve online eğitim alanında ortaya çıkan girişimler eğitimin kolay ve hızlı olmasını sağladı. Lambda School da bu girişimlerden en başarılısı.

Lambda School iki farklı eğitim modeliyle eğitim veriyor ve eğitim ücretini de siz işe girince sizden talep ediyor. Öncelikle, size veri bilimi ve web yazılım konularında iki farklı eğitim alanından birine karar vermeniz isteniyor. Eğitime karar verdikten sonra derslere başlıyorsunuz ve eğitim tamamlandıktan sonra da; iş bulmanız için Lambda School size destek oluyor. İş bulduğunuzda da eğitim ücretini maaşınızdan belirli bir sürede taksitle ödüyorsunuz ve maaşınızdan bu tutar kesiliyor.

Lambda School, 9 ve 18 aylık (yarı zamanlı) sanal bilgisayar bilimleri kurslarını 30.000 $ ‘a alabiliyorsunuz. Şu anda veri bilimi ve tam web geliştirmeyi kapsayan bir eğitim. Kurs için ödemeler, yalnızca bir işe başladıktan sonra başlayan ve kademeli olarak belirlenen bir şekilde yapılıyor. Bu eğitimi alan mezunlar en az 50.000 $ kazanıyor. Lambda School bu eğitim için fon toplamaya çıktı ve C Serisi turunda 74 milyon $ özsermaye topladı. Bu sermaye, şirketin eğitimleri sorunsuz bir şekilde vermesini sağlayacak.

Yatırım büyük ölçüde, 2017 yılında eski Kurucular Fonu ortakları tarafından SpaceX’e daha fazla para yatırmak için başlatılan VC, Tandem Fund ve Y Combinator katılıyor. Diğer destekçilerin listesi arasında GV, GGV ve Stripe bulunur. Lambda Okulu, değerlemesini açıklamıyor ancak CEO Austen Allred, Lambda’nın Ocak 2019’da 30 milyon dolarlık B Serisi’nde ulaştığı 150 milyon dolardan daha yüksek olduğunu doğruladı. Bunun, Lambda’nın halka arz planladığı için değil, kârlı olmayı hedeflediği için topladığı son fon olacağını umuyor.

Şu anda kayıtlı yaklaşık 3.000 öğrenci var ve hepsi farklı saat dilimleri için programlanmış zaman çizelgelerine göre canlı (isteğe bağlı olmayan) dersler alıyor. Tüm sınıflar, öğreniminizi genişletmek için laboratuarlar ve sizi edindiğiniz becerilerle yapmanız beklenen türden işlerin ortasına yerleştirmek için “canlı” projeler ile belirli bir kişiselleştirilmiş temel ayarlara sahip. Online eğitim gelecekte çok önemli hale gelecek ve bir hocanın aynı eğitimi sürekli insanlara anlatarak tekrar etmesine gerek kalmayacak. Lambda School da bu konuda çok iyi bir alt yapıya sahip.

VERIMAKER DIGITAL MOMENT
Verimaker Dijital & Teknoloji Blog, Girişim, İnternet, Pazarlama, Dijital Pazarlama, Teknoloji Haberleri, Dijital Pazarlama Ajansı, Sosyal Medya, Dijital Rapor, Yatırım, İş Dünyası, Yaşam, Video İnceleme

Sizin İçin Seçtiğimiz Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Benzer Yazılar

Advertisment

Güncel Yazılar

Harley – Davidson elektrikli bisiklet işine giriyor

Harley - Davidson motor dünyasın efsane markası ve yıllardır özgürlüğü ifade eden çizgisini hiç bozmuyor. Harley - Davidson'un yaptığı motorlar, dünyanın en...

Sony PlayStation 5 Ön Satışa Çıktı: Özellikler ve Tüm Detaylar

Sony PlayStation 5 geçtiğimiz yıl ilk olarak Sony tarafından duyurulmuştu ve şirket 2020 ya da 2021 yılında yeni oyun konsolunu satışa çıkaracağını...

Lambda School $74 milyon dolar yatırım alarak iş bulduğun zaman öde online eğitim modeline geçti

Lambda School $74 milyon dolar yatırım alarak iş bulduğun zaman öde online eğitim modeline geçti. Korona pandemisi ortaya çıkınca insanlar evde kalmayı...

En güncel yazıları ilk siz okumak istemez misiniz?

Sizi, en güncel yazılar hakkında bilgilendirmekten keyif alacağız. E-Mail adresinizi paylaşarak, yazılar yayınlandığında, ilk siz haber alacaksınız!

Close Bitnami banner
Bitnami