Artırılmış gerçeklik Startup girişimi Mira, Sequoia 10 milyon dolar daha kaynak buldu

Artırılmış gerçeklik startup girişimi Mira, Sequoia ve diğer fonlardan 10 milyon dolar daha kaynak bulduğunu açıkladı. Artırılmış gerçeklik firmalarının sayısı her geçen gün artıyor ve yeni oyuncular pazara giriyor. Bu firmalar, çok güzel işler çıkartıyorlar ve özellikle Covid sürecinde de uzaktan ürün seçme ve bu ürünleri sergileme gibi alanlarda çok başarılı yazılımlar ortaya çıkarttılar. Bu firmalar, ODG, Daqri, Meta Flared out, Magic Leap artırılmış gerçeklik firmaları. Bu firmalar, son günlerde çok fazla miktarda para topladılar ve bu paraları donanıma yatırdılar.

Bu firmalardan en popüleri Mira ve geçtiğimiz gün aralarında Sequoia Capital’in de bulunduğu yatırım fonlarından 10 milyon değerinde para toplandığını duyurdu. AR / VR alanında çalışmalar yapan ve 2017 yılından bu yana donanımını güçlendirmeye çalışan Mira’nın bu kaynağa ihtiyacı vardı. Mira, cihazını AR için bir Google kart tabanlı olarak tanıttı, bu da insanlara artırılmış gerçeklik dünyasına hafif bir giriş diye düşünülebiir. Hem işyerinde hem de evde kullanım durumlarını ilan ettiler, ancak tüketici uygulamaları oluşturan geliştiricilere yaklaşmada erken bir atılım oldu.

Mira şimdi yaptığı açıklamaya göre, ekibin toplu olarak bir tohum yatırım turu olarak gördüğü birkaç eklenti için yaklaşık 10 milyon dolarlık fon topladıklarını açıkladılar. Sequoia ve SF tabanlı Happiness Ventures Girişimleri, girişimlerinin belirli şartları ihlal etmediği bu finansmanlara öncülük etti. Takım şimdiye kadar 13 milyon doların biraz altında kaldı. Mira bu parayı işini yeniden odaklamak ve donanımını geliştirmek için kullandı. Şirket, 2017’de halka açıldığından beri oldukça düşük bir profil olarak göstermek, ancak sonunda bazı güncellemeler vererek biraz daha aktif hale gelmeye hazırlar.

Mira’nın Prism Pro headsetine bağlı kamera ve iPhone, iPad gibi cihazlara da bağlanarak bir makinenin tüm detaylarını gösterebiliyor ve artırılmış gerçeklikle bir araba motoruna baktığınızda tüm parçaları ve hatta arıza yapan parçaları dahi görebileceksiniz. Bu tür bir cihaz için bir takım avantajlar vardır. Mira’nın sistemi daha ucuz, kullanımı daha basit ve bir şirketin kurumsal cihaz yönetimi yapısına entegre edilmesi daha kolay. Bu özellikleriyle, diğer cihazlarla karşılaştırıldığında Mira bir adım daha öne çıkıyor.

Artırılmış gerçeklik firmaları ve girişimlerinin en büyük problemi donanımları güçlendirmek ve içerik tarafını güçlendirmek. AR dünyası kesinlikle bir girişim inşa etmek için kesinlikle zor bir yer, ancak Mira’nın kurucuları, özellikle rekabet ortamı içinde, üretime odaklandıktan sonra şirketin nerede olduğu konusunda iyi hissediyorlar ve çok çalışıyorlar. Artırılmış Gerçeklik girişimleri çok para yakıyor ve sürekli yatırım almak zorunda kalıyorlar. Bu cihazların son tüketiciye ulaştırılması da sorunlu ve oyun oynayan insanlar hala bu cihazlara alışamadı ve alışmaları için daha zaman var.

VERIMAKER DIGITAL MOMENT
Verimaker Dijital & Teknoloji Blog, Girişim, İnternet, Pazarlama, Dijital Pazarlama, Teknoloji Haberleri, Dijital Pazarlama Ajansı, Sosyal Medya, Dijital Rapor, Yatırım, İş Dünyası, Yaşam, Video İnceleme

Sizin İçin Seçtiğimiz Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Benzer Yazılar

Advertisment

Güncel Yazılar

Harley – Davidson elektrikli bisiklet işine giriyor

Harley - Davidson motor dünyasın efsane markası ve yıllardır özgürlüğü ifade eden çizgisini hiç bozmuyor. Harley - Davidson'un yaptığı motorlar, dünyanın en...

Sony PlayStation 5 Ön Satışa Çıktı: Özellikler ve Tüm Detaylar

Sony PlayStation 5 geçtiğimiz yıl ilk olarak Sony tarafından duyurulmuştu ve şirket 2020 ya da 2021 yılında yeni oyun konsolunu satışa çıkaracağını...

Lambda School $74 milyon dolar yatırım alarak iş bulduğun zaman öde online eğitim modeline geçti

Lambda School $74 milyon dolar yatırım alarak iş bulduğun zaman öde online eğitim modeline geçti. Korona pandemisi ortaya çıkınca insanlar evde kalmayı...

En güncel yazıları ilk siz okumak istemez misiniz?

Sizi, en güncel yazılar hakkında bilgilendirmekten keyif alacağız. E-Mail adresinizi paylaşarak, yazılar yayınlandığında, ilk siz haber alacaksınız!

Close Bitnami banner
Bitnami