Tesla Cybertruck Çin’den Sipariş Almaya Başlıyor

Tesla, elektrikli Cybertruck’un Çin’deki müşterilere, piyasanın devasa, fütüristik bir kamyon için iştahını test edecek bir hamle için rezervasyon açtı. Tesla Cybertruck üretimi, pandemiden dolayı yaşanan fabrika kısıtlamasından dolayı geçtiğimiz aylarda üretimle ilgili sıkıntılar yaşamıştı. Elon Musk, bu konuda tepki göstermişti ve fabrikanın biran önce açılması için baskı kurmuştu. Şirket, şimdi Çin’de de siparişlere yanıt vermek için bir sistem kurmaya hazırlanıyor ve bu sistem sayesinde Çin’de Tesla Cybertruck satışı başlayacak.

Tesla’nın Çin web sitesindeki rezervasyon sayfası ilk olarak Reddit kanalı r / teslamotorlarda u / aaronhry kullanıcısı tarafından yayınlanmıştı. Electrek ayrıca Reddit yayınında da rapor verdi. Kasım ayında Hawthorne, Kaliforniya’daki Tesla Tasarım Merkezi’nde tanıtılan Cybertruck’un, 2022’nin sonlarına kadar üretime girmesi beklenmiyor. Ancak, binlerce ABD tüketicisinin bu futuristik kamyonu almak için can attığını söyleyebiliriz. Resmi açılıştan sadece haftalar sonra Tesla CEO’su Elon Musk, araç için 250.000 rezervasyon olduğunu tweetledi ve Çin’le birlikte bu sayı katlanacağa benziyor.

Tesla şimdi Çinli tüketiciler arasındaki potansiyel ilgiyi test ediyor. Bu rezervasyonlardan kaçının (Çin ve ABD) gerçek satışlara dönüşeceğini tahmin etmek imkansızdır. Herhangi bir cevap verilmeden önce bir yıldan fazla olacaktır. Tesla, aracı nerede inşa edeceğine dair kararını bile kesinleştirmedi. Musk, Mart ayında Tesla’nın Doğu Yakası pazarı ve Cybertruck için Model Y geçitlerini üretmek için kullanılacak bir fabrika için konumlar aradığını tweetledi. O sırada Musk, fabrikanın ABD’nin orta kesiminde olacağını söyledi fakat bu durum daha doğrulanmadı.

Başlangıçta, Tesla Nashville’i izliyordu ve orada yetkililerle görüşmeler yapıyordu. Şirket o zamandan beri dikkatini Austin ve Tulsa’ya çevirdi. Austin’deki görüşmeler hızla ilerledi ve fabrikanın şehrin hemen dışında bir yerde olacağı anlaşılıyor. Tulsa yetkilileri Tesla ile görüşmelerin orada da sürdüğünü belirtmekle birlikte hızlı bir şekilde devam etti.

Tesla, Cybertruck’un üç çeşidini sunacağını söyledi. En ucuz versiyon, tek motorlu ve arkadan çekişli model, 39.900 $ ‘a mal olacak, 7.500 pound ve 250 milden fazla menzil çekme kapasitesine sahip olacak. Orta versiyon, çift motorlu dört tekerlekten çekişli olacak, 10.000 pound’dan fazla bir çekme kapasitesine sahip olacak ve tek bir şarjla 300 milden fazla seyahat edebilecek. Çift motorlu AWD modelinin fiyatı 49.900 $.

Üçüncü versiyonda üç elektrik motoru ve dört tekerlekten çekiş, 14.000 pound’luk bir çekme kapasitesi ve 500 kilometreden fazla akü aralığı olacak. “Tri motor” olarak bilinen bu sürümün fiyatı 69.900 $. Tesla bu modellerle birlikte Ford 150’ye ciddi bir rakip olarak geliyor ve daha önceki testlerde Ford ve Tesla kıyaslaması yapılmıştı. Tesla Cybertruck önümüzdeki yıllarda tüm dünyada satışa sunulacak ve herkes tarafından bilinen bir araç olacak.

Fotoğraf: Tesla

VERIMAKER DIGITAL MOMENT
Verimaker Dijital & Teknoloji Blog, Girişim, İnternet, Pazarlama, Dijital Pazarlama, Teknoloji Haberleri, Dijital Pazarlama Ajansı, Sosyal Medya, Dijital Rapor, Yatırım, İş Dünyası, Yaşam, Video İnceleme

Sizin İçin Seçtiğimiz Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Benzer Yazılar

Advertisment

Güncel Yazılar

Harley – Davidson elektrikli bisiklet işine giriyor

Harley - Davidson motor dünyasın efsane markası ve yıllardır özgürlüğü ifade eden çizgisini hiç bozmuyor. Harley - Davidson'un yaptığı motorlar, dünyanın en...

Sony PlayStation 5 Ön Satışa Çıktı: Özellikler ve Tüm Detaylar

Sony PlayStation 5 geçtiğimiz yıl ilk olarak Sony tarafından duyurulmuştu ve şirket 2020 ya da 2021 yılında yeni oyun konsolunu satışa çıkaracağını...

Lambda School $74 milyon dolar yatırım alarak iş bulduğun zaman öde online eğitim modeline geçti

Lambda School $74 milyon dolar yatırım alarak iş bulduğun zaman öde online eğitim modeline geçti. Korona pandemisi ortaya çıkınca insanlar evde kalmayı...

En güncel yazıları ilk siz okumak istemez misiniz?

Sizi, en güncel yazılar hakkında bilgilendirmekten keyif alacağız. E-Mail adresinizi paylaşarak, yazılar yayınlandığında, ilk siz haber alacaksınız!

Close Bitnami banner
Bitnami