Apple Store tüm dünyadaki mağazalarını önümüzdeki hafta açmaya başlıyor

Apple Store tüm dünyadaki mağazalarını önümüzdeki hafta açmaya başlıyor

Korona virüsünden dolayı çok önemli gelişmeler yaşanıyor ve yaklaşık 45 gündür tüm dünyada Apple Store’lar kapalı. Apple korona salgınından sonra hızlı bir karar alarak tüm mağazalarını kapattı ve çalışanlarını da evden çalışmaya başlattı. Apple’ın ABD ve tüm dünyada perakende mağazaları COVID-19 salgını nedeniyle Mart ayının ortalarından beri kapalı, ancak şirket önümüzdeki hafta bazılarını tekrar açmaya başlayacak.

Bir Apple temsilcisi CNBC’ye verdiği demeçte, “Gelecek hafta ABD’de Idaho, Güney Carolina, Alabama ve Alaska’daki bazı mağazalardan başlayarak mağazaları yeniden açmaya başlayacağımız için heyecanlıyız” dedi. “Yeni sosyal mesafe protokolümüz mağazada bir seferde sınırlı sayıda ziyaretçiye izin veriyor, bu nedenle müşteriler için girişlerde belirli bir gecikme olabilir. Mümkün olduğunda müşterilerin temassız teslimat veya mağazadan teslim alma için çevrimiçi satın almalarını öneriyoruz. ” diye vurguladı.

CNBC’nin belirttiği gibi, tüm bu eyaletler arasında sadece altı Apple mağazası var. ABD’de ve küresel olarak 500’den fazla Apple Store mevcut. Asya, Avrupa ve Avustralya’daki 70’ten fazla mağaza, yeni koronavirüs salgını ile mücadeleye yardımcı olmak için kapatıldıktan sonra şimdi açılmaya başladı. Apple, virüsün orada kontrol altına alındığından emin olduktan sonra Çin’deki operasyonlarını geri başlatmak için en hızlı hareket etti. Apple’ın büyük şehirlerdeki mağazalarının geri açması ve operasyonlarını devam ettirmesi biraz zaman alacak. CEO Tim Cook Bloomberg’e Mayıs ayının ilk yarısında “birkaç” ABD açılışının planlandığını söyledi.

Diğer ülkelerde Apple mağazası yeniden açılmasında olduğu gibi, ABD perakende çalışanları sıcaklık kontrolleri yapılabilecek ve tüm çalışanlar yüz maskeleri giymek zorunda kalacaklar. Yüz maskeleri de tüm müşterilere sağlanacak. Şirket, bu ilk günlerde mağazaların ürün onarımlarına odaklanacağını söylüyor. Apple’ın seçkin müşterilere mağazaların kapılarını kilitlemeden önce bitmiş onarımları uzatma şansı vermesiyle birlikte, ülke çapında ani bir kapanıştan sonra cihazların çoğu Genius Bar’da mahsur kaldı.

Apple’ın ABD perakende varlığını yeniden kurmaya ve çalışmaya başlamaya çalışırken tam açıklaması: “Idaho, Güney Carolina, Alabama ve Alaska’daki bazı mağazalardan başlayarak önümüzdeki hafta ABD’de mağazaları yeniden açmaya başlayacağımız için heyecanlıyız. Ekibimiz sürekli olarak yerel sağlık verilerini takip ediyor ve hükümet rehberliğini izleyerek aksiyon alıyor ve mağazalarımızı güvenli bir şekilde açtığımız anda, tüm takipleri yapacağız. dedi. Müşterilerimizi özledik ve desteğimizi sunmayı dört gözle bekliyoruz. Birçok çalışma ve evden öğrenmeyle, öncelikli odak noktamız Genius Bar’da hizmet ve destek sağlamak olacaktır.

Başlangıçta, müşterilerin ve çalışanların sağlıklı kalmaya devam etmesini sağlamak için sıcaklık kontrolleri, sosyal mesafeler ve yüz kaplamaları gibi ek güvenlik prosedürleriyle başlayacak şirket. Yeni sosyal mesafe protokolü uygulayarak, mağazada bir seferde sınırlı sayıda ziyaretçiye izin verecek, bu nedenle giriş müşterileri için bir gecikme olabilir. Mümkün olduğunda, müşterilerin temassız teslimat veya mağazadan teslim alma için çevrimiçi satın almalarını öneren şirket. Yerel rehberlik ABD çapında değişiklik gösterdiğinden, prosedürlerinde küçük değişiklikler yapabilir.

VERIMAKER DIGITAL MOMENT
Verimaker Dijital & Teknoloji Blog, Girişim, İnternet, Pazarlama, Dijital Pazarlama, Teknoloji Haberleri, Dijital Pazarlama Ajansı, Sosyal Medya, Dijital Rapor, Yatırım, İş Dünyası, Yaşam, Video İnceleme

Sizin İçin Seçtiğimiz Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Benzer Yazılar

Advertisment

Güncel Yazılar

Sony PlayStation 5 Ön Satışa Çıktı: Özellikler ve Tüm Detaylar

Sony PlayStation 5 geçtiğimiz yıl ilk olarak Sony tarafından duyurulmuştu ve şirket 2020 ya da 2021 yılında yeni oyun konsolunu satışa çıkaracağını...

Lambda School $74 milyon dolar yatırım alarak iş bulduğun zaman öde online eğitim modeline geçti

Lambda School $74 milyon dolar yatırım alarak iş bulduğun zaman öde online eğitim modeline geçti. Korona pandemisi ortaya çıkınca insanlar evde kalmayı...

ByteDance ve Microsoft TikTok’un Amerika’da kalması için anlaşmaya vardı

TikTok günümüzün en popüler video ve resim paylaştığınız sosyal medya uygulaması ve son zamanlarda casusluk iddialarıyla Amerikan Hükümeti tarafından ciddi şekilde suçlanıyordu....

En güncel yazıları ilk siz okumak istemez misiniz?

Sizi, en güncel yazılar hakkında bilgilendirmekten keyif alacağız. E-Mail adresinizi paylaşarak, yazılar yayınlandığında, ilk siz haber alacaksınız!

Close Bitnami banner
Bitnami