Netflix 6 Mayıs’ta yayınlanacak Michelle Obama belgeseli Becoming’i duyurdu

Netflix 6 Mayıs’ta yayınlanacak Michelle Obama belgeseli Becoming’i duyurdu

Netflix, yayınladığı dizilerin yanında, belgesellerle de adından çokça söz ettiriyor ve platformun belgeselleri, izleyiciler tarafından çok beğeniliyor. 1. ve 2. Dünya Savaşı belgeselleri ve doğayla ilgili belgeseller, Netflix üzerinden en çok izlenen belgeseller arasında yer alıyor. Netflix, şimdi de biografi ya da ingilizce documentary tarzında belgeseller çekmeye ve yayınlamaya başladı. Bu belgesellerden bir tanesi de Barack ve Michelle Obama’nın prodüksiyon şirketi tarafından hazırlanan belgesel.

Becoming olarak isimlendirilen belgesel, Obama ailesinin yapım şirketi tarafından hazırlandı ve Michelle Obama’nın izlenimlerini yansıtıyor. Becoming First Look olarak Netflix’te 6 Mayıs’ta yayınlanacak belgeseli meraklıları iple çekiyor. Belgesel, Michelle Obamanın anılarını tanıtmak için çıktığı turneyle aynı içerikleri barındırıyor. Aynı adı taşıyan ve çok satan anısını tanıtmak için turneye çıkarken Michelle’i izleyen bir belgesel olan “Becoming” adlı belgesel, oldukça keyifli ve yaşanan tüm süreçleri göz önüne seriyor.

Belgesel Nadia Hallgren tarafından yönetilse de, filmin tüm sahnelerinde Michelle Obama’nın katkısı ve geniş erişimi ve girişi varmış gibi görünüyor. Sonuçta, Obamaların’ın Netflix, Spotify ve diğerleri için içerik oluşturmak üzere kurduğu Higher Ground Productions tarafından üretildi. Yönetmenin işlerine, Obamalar da destek vererek, belgeselin bu haliyle ortaya çıkmasında çok yardımcı oldukları gözüküyor.

Filmin duyurusu Obama’nın, filmin sadece standart bir kitap turu olmadığını söylediği bir mektupla yapıldı ve Obama mektubunda: “Büyük ve küçük, genç ve yaşlı, benzersiz ve birleşik gruplar halinde, bir araya gelip hikayeleri paylaştık, bu alanları doldurarak sevinçlerimiz, endişelerimiz ve hayallerimiz. ” Obamaların sahip olduğu film yapım şirketi Higher Ground’un Netflix ile yaptığı üretim anlaşmasından çıkan ilk film olan “American Factory”, bu yılın En İyi Belgesel Film dalında Oscar’ı kazandı.

Netflix ve Higher Ground bugün filmi duyururken, piyasaya sürülmesi için uzun süre beklemeyecek – Netflix, 6 Mayıs’ta bir haftadan kısa bir süre içinde “Becoming” i başlatmayı planlıyor. Filmin trailerini aşağıdaki YouTube linkinden izleyebilirsiniz.

VERIMAKER DIGITAL MOMENT
Verimaker Dijital & Teknoloji Blog, Girişim, İnternet, Pazarlama, Dijital Pazarlama, Teknoloji Haberleri, Dijital Pazarlama Ajansı, Sosyal Medya, Dijital Rapor, Yatırım, İş Dünyası, Yaşam, Video İnceleme

Sizin İçin Seçtiğimiz Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Benzer Yazılar

Advertisment

Güncel Yazılar

ByteDance ve Microsoft TikTok’un Amerika’da kalması için anlaşmaya vardı

TikTok günümüzün en popüler video ve resim paylaştığınız sosyal medya uygulaması ve son zamanlarda casusluk iddialarıyla Amerikan Hükümeti tarafından ciddi şekilde suçlanıyordu....

Autonomous self-driving startup Argo AI hits $7.5 billion valuation

Autonomous self driving cars are very popular now and they are getting bigger day by day. Argo AI is one of them...

Artırılmış gerçeklik Startup girişimi Mira, Sequoia 10 milyon dolar daha kaynak buldu

Artırılmış gerçeklik startup girişimi Mira, Sequoia ve diğer fonlardan 10 milyon dolar daha kaynak bulduğunu açıkladı. Artırılmış gerçeklik firmalarının sayısı her geçen...

En güncel yazıları ilk siz okumak istemez misiniz?

Sizi, en güncel yazılar hakkında bilgilendirmekten keyif alacağız. E-Mail adresinizi paylaşarak, yazılar yayınlandığında, ilk siz haber alacaksınız!

Close Bitnami banner
Bitnami