Apple Yeni iPhone ve iPad Pro Tasarımını Baharda Duyuracak

Apple Yeni iPhone ve iPad Pro Tasarımını Baharda Duyuracak

Apple yeni iPhone tasarımı üzerinde çalışıyor ve bu tasarımla birlikte iPhone 11 ve iPhone 11 Max serilerini bu baharda yenileyecek. Akıllı telefonların ne zaman satışa çıkacağı tam belli değil; fakat herhangi bir aksilik çıkmazsa, şirket yeni tasarımı önümüzdeki Eylül ayında tüm dünyaya tanıtacak. Akıllı telefonlar birçok yeni özellikle birlikte gelecek ve bu özellikler göz dolduracak. Bloomberg’in yaptığı habere göre de daha küçük bir HomePod geliyor.

Yeni iPhone 11 Pro’nun tasarımı, iPad Pro’nun köşeli tasarımına benzer olacak ve tüm ürünler bir seri şeklinde, tasarım anlamında birbirlerini tamamlayacaklar. Flat ekrana sahip olacak iPhone 11 pro 3D LIDAR sensöre sahip olacak ve ayrıca iPad Pro’lar da satışa bu özellikle çıkmıştı ve özellikler bu haliyle göz doldurdu. Geçtiğimiz Mart ayında tanıtılan yeni iPad Pro, çok önemli özelliklerle satışa çıktı ve bu özellikleriyle kullanıcıların beğenisini topladı.

Söylentiler arasında yeni iPhone’un tasarımı daha çok iPhone 5’in tasarımını andıracak şekilde. Flat yani düz ve paslanmaz çelik gövde ve keskin köşelere sahip olan akıllı telefon oldukça beğenileceğe ve farklı bir tasarıma sahip olacağa benziyor. En büyük ekranı 6.5 inç ekrana sahip olacak pro versiyonları da büyük telefon beğenen kullanıcılar için göz dolduracak.

Akıllı telefonun daha küçük modelleri de yakın özelliklerle tanıtılacak. Arka kamerada LIDAR izleme sensörü olacak. Arka kamera ayrıca, işlemci performansıyla birlikte çalışacak ve bu da kameranın daha verimli çalışmasını sağlayacak. Kameranın bu özelli AR yani augmented reality iyileştirilmesini sağlayacak. AI özelliği de akıllı telefonun oldukça modern ve geleceğe doğru uzanan bir teknoloji yapısına sahip olacağını gösteriyor.

Akıllı telefonun gecikmesindeki en önemli engel, son zamanlarda dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını ve bu salgından dolayı bir aksilik ya da önemli bir gecikme yaşanabilir. Son edinilen bilgiye göre, şu an bir aksama gözükmüyor; fakat yine de temkinli olmakta fayda var. Apple ayrıca, HomePod’un boyutunu %50 küçültecek ve önümüzdeki dönemlerde de tanıtımını yapacak.

Ayrıca Apple MacBook Pro ve Apple TV, iMac ve iPadlerini güncelleyerek, tüm ürün çeşitliliğinin tasarımlarını yenileyecek. Sonuç olarak, Apple tüm ürünleri üzerinden hiç durmadan çalışıyor ve tüm cihazlarını bu yılın 3. çeyreğine hazırlamak istiyor. Eğer COVID-19 şirket için önemli bir sıkıntı yaratmazsa; yeni tüm cihazlar planlanan zamanda satışa sunulacak.

VERIMAKER DIGITAL MOMENT
Verimaker Dijital & Teknoloji Blog, Girişim, İnternet, Pazarlama, Dijital Pazarlama, Teknoloji Haberleri, Dijital Pazarlama Ajansı, Sosyal Medya, Dijital Rapor, Yatırım, İş Dünyası, Yaşam, Video İnceleme

Sizin İçin Seçtiğimiz Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Benzer Yazılar

Advertisment

Güncel Yazılar

Harley – Davidson elektrikli bisiklet işine giriyor

Harley - Davidson motor dünyasın efsane markası ve yıllardır özgürlüğü ifade eden çizgisini hiç bozmuyor. Harley - Davidson'un yaptığı motorlar, dünyanın en...

Sony PlayStation 5 Ön Satışa Çıktı: Özellikler ve Tüm Detaylar

Sony PlayStation 5 geçtiğimiz yıl ilk olarak Sony tarafından duyurulmuştu ve şirket 2020 ya da 2021 yılında yeni oyun konsolunu satışa çıkaracağını...

Lambda School $74 milyon dolar yatırım alarak iş bulduğun zaman öde online eğitim modeline geçti

Lambda School $74 milyon dolar yatırım alarak iş bulduğun zaman öde online eğitim modeline geçti. Korona pandemisi ortaya çıkınca insanlar evde kalmayı...

En güncel yazıları ilk siz okumak istemez misiniz?

Sizi, en güncel yazılar hakkında bilgilendirmekten keyif alacağız. E-Mail adresinizi paylaşarak, yazılar yayınlandığında, ilk siz haber alacaksınız!

Close Bitnami banner
Bitnami